Premiera piosenki “Mahabbat ber magan” w wykonaniu chóru divoices

12 maja 2023 r. na kanale YouTube Polskiego Fanklubu
odbyła się premiera piosenki Dimasha “Mahabbat Ber Magan”
w wykonaniu chóru DiVoices.

Z miłości do Dimasha Qudaibergena i z wielkiej przyjaźni Dears 10.12.2022 r. powstał chór polskiego fanklubu Dimasha DKFCP – “DiVoices”. Chór składa się z fanów twórczości Dimasha Qudaibergena, którzy, podziwiając kunszt swojego artysty, zapragnęli dać coś od siebie innym fanom.

Zapraszamy na premierę kazachskiej pieśni z repertuaru Dimasha – “Mahabbat Ber Magan” (“Махаббат бер маған”, ang. “Give Me Love”).
Próby nagrań online trwały kilka miesięcy. Każdą osobę kosztowało to mnóstwo pracy i wysiłku, ale także dało świetną zabawę i mnóstwo radości. Wspólnie, ze zrozumieniem i miłością można zrobić wszystko.


Nagrania poprzedziła nauka wymowy tekstu piosenki, którego uczył nas online kazachski lektor: Beglan Sharinbai, za co jesteśmy mu ogromnie wdzięczni, ponieważ ze względu na przesunięcie czasowe z Kazachstanem – 5 godzin, dla niego te lekcje odbywały się późno w nocy. Beglan uczy także języka kazachskiego w naszym Radiu Dimash. Możecie posłuchać podkastów tych lekcji na https://radiodimash.pl/.


Aranżację muzyczną na fortepian i chór specjalnie dla nas zrobiła i osobiście zagrała fantastyczna Olga Popova. Ogromne podziękowania dla Olgi za jej pracę, życzliwość i wsparcie naszego projektu (to pierwszy wspólny, ale na pewno nie ostatni).


Bądźcie wyrozumiali i wspierajcie nas, bo jesteśmy tylko amatorami, zarówno w śpiewie, jak i montażu. Wszystkie próby, ustalenia i techniczne zawiłości odbywały się wyłącznie w trybie online.
Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Miłego słuchania!

Nasze wykonanie zostało docenione przez oficjalny portal Dimasha Qudaibergena, za co serdecznie dziękujemy.
Artykuł można przeczytać tu: https://dimashnews.com/