Kiedy zastanawiałam się jak rozpocząć pierwszy wpis, przypomniała mi się najbardziej charakterystyczna fraza Dimasha „Welcome to Kazachstan!”

I tak jak on – na wszelkie możliwe sposoby zawsze zaprasza nas do swojej ojczyzny – tak i ja, w imieniu naszego zespołu, chciałabym Was zaprosić do świata Radia Dimash.

Kiedy 22 sierpnia 2020 roku rozpoczęliśmy nadawanie, nie przypuszczaliśmy nawet, że tak bardzo zmieni to nasze życie. Od dziewięciu miesięcy uczymy się trudnej pracy radiowca. Z mniejszym lub większym trudem zdobywamy nową wiedzę, pokonując przy tym wiele własnych barier i ograniczeń. Zyskujemy nową wiedzę. Mierzymy się z trudnościami.

Zdarzają nam się porażki, ale też odnosimy sukcesy. Coraz lepiej poznajemy siebie nawzajem. Spotykamy też wielu cudownych ludzi, których w innych okolicznościach, nie byłoby dane nam poznać. Nasz świat się stale poszerza. A że nie o wszystkim możemy Wam opowiedzieć na radiowej antenie, stąd pomysł na Radio Gadki.

Mamy wielką nadzieję, że spodoba się Wam ta przestrzeń i że Wy, nasi słuchacze, również zechcecie się podzielić swoimi odczuciami i wrażeniami związanymi z Radiem Dimash, że dzięki Radio Gadkom poznamy się lepiej.

I to tyle tytułem wprowadzenia. Bądźcie z nami! Słuchajcie nas! Wspierajcie i komentujcie!

Mirella Gliwińska