O urodzinach Dimasha słów kilka

Urodziny Dimasha Kudaibergena, to bardzo ważny dzień w kalendarzu Dears i nie ukrywam, że mój ulubiony. Chyba w żaden inny nie da się tak bardzo poczuć tych wspólnych ponad granicami, kulturami i wyznaniami, uczuć do naszego idola. I chociaż Dimash jest skromnym człowiekiem, który nie lubi wielkiej celebry, to fankluby na całym świecie szykują się do jego urodzin jak nieprzymierzając szkoły samby do karnawału w Rio!

My oczywiście robiliśmy to samo. Już kilka miesięcy wcześniej zaczęliśmy się naradzać jak urządzić te urodziny tak, żeby sprawić przyjemność jubilatowi i wszystkim Dears. O fanklubowych działaniach mogliście czytać na bieżąco, na naszym facebookowym fanpage’u i Instagramie. Tutaj tylko przypomnę, że razem z 61 fanklubami z 50 krajów, wzięliśmy udział w projekcie sadzenia drzew w Ałmaty, przeprowadziliśmy bardzo udaną (dzięki Wam) akcję charytatywną dla fundacji „Wspólnota Chleb Życia”, przygotowaliśmy urodzinowy film z życzeniami dla Dimasha, w którym wzięło udział wiele Dears i wysłaliśmy też do niego piękny bukiet. Był konkurs na laurkę,  wiele życzeń, komentarzy i okolicznościowych filmików z całego świata. Było pięknie!

Ale że jesteśmy w RadioGadkach, to opowiem wam teraz o tym, co się tutaj działo. Jako że to miały być pierwsze urodziny w radiu Dimash, chcieliśmy wypaść wyjątkowo dobrze. W prace nad tą audycją zaangażował się cały, nie tylko radiowy, ale też fanklubowy zespół. Wymyśliliśmy audycję pod oryginalnym i chwytliwym tytułem „Porozmawiajmy o Dimashu”.  Do audycji zaprosiliśmy Was – naszych słuchaczy. Mogliście dzwonić, albo pisać, a my rozmawialiśmy z Wami i czytaliśmy komentarze. Były też konkursy z nagrodami pod wspólnym tytułem „Bystre ucho”, w których mogliście się pochwalić znajomością utworów naszego idola i wygrać piękne, turkusowe torby z logo naszego fanklubu.

Jakiś czas wcześniej, poprosiliśmy fanów z całego świata, żeby przysłali do nas nagrane życzenia dla Dimasha. I nie uwierzycie! Przyszło tyle nagrań, że emitowaliśmy je jeszcze dwa dni po urodzinach! Zresztą nie tylko nagrane życzenia, na naszej antenie miała również miejsce premiera urodzinowej piosenki fanklubu z Turcji!

Na zakończenie audycji o godz. 20:00, która jest godziną 00:00 czasu kazachstańskiego, dokładnie w momencie, kiedy u nich rozpoczął się poniedziałek i Dimash wrzucił na Instagram słynny post o treści Hi 27!,  u nas pojawił się przepiękny, błękitny tort!

Były życzenia, tradycyjne polskie sto lat, transmisja na żywo, na Instagramie i relacja w radiu Dimash. Zatroskanych uspokajam – nie zjedliśmy Dimasha, stoi sobie bezpiecznie na naszym regale z pamiątkami.

Naprawdę było międzynarodowo i radośnie! Wierzę, że dzięki Wam, w przyszłym roku będziemy świętować cały tydzień. A zanim to nastąpi, dziękuję w imieniu całego zespołu, za udział w audycji, za komentarze, podziękowania i piękne słowa wsparcia.

Urosły nam skrzydła i już szykujemy kolejne niespodzianki!

Mirella Gliwińska

Share